Kontakt
TM Fizjo
ul. Fabryczna 4
Marki
05-270
794 011 140

logo
logo

Rehabilitacja sportowa

foto

Sportowcy, pomimo wysokiej sprawności fizycznej, są bardziej narażeni na kontuzje i urazy od osób prowadzących siedzący tryb życia. Wielokrotnie zdarza się, że osoba aktywna potrzebuje specjalnej fizjoterapii, której celem jest przyspieszenie regeneracji mięśni i tkanek oraz sprawniejszy powrót do zdrowia po rekonwalescencji.

 

Czym jest fizjoterapia sportowa?

 

Fizjoterapia sportowa to dział fizjoterapii skupiający się na pracy ze sportowcami i osobami prowadzącymi aktywny tryb życia. Celem działań fizjoterapeuty jest wspomaganie efektywności treningów, optymalizacji osiągnięć sportowych oraz regeneracji, która jest niezwykle ważna dla osób aktywnych. Fizjoterapeuta sportowy oferuje także niezastąpioną pomoc w powrocie do treningów i sprawności po rekonwalescencji.

Fizjoterapeuci sportowi wykorzystują różnorodne techniki terapeutyczne i ćwiczenia, aby przyspieszyć proces gojenia, zmniejszyć ból, przywrócić zakres ruchu i poprawić siłę mięśniową. Pracują zarówno z zawodowymi sportowcami, jak i amatorami, obejmując szeroki zakres dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie, tenis, itp.

 

Jakie usługi świadczą fizjoterapeuci sportowi w naszym gabinecie w Warszawie?

 

Rehabilitacja sportowców w naszym gabinecie opiera się na indywidualnym podejściu do każdego klienta. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i określeniu potrzeb osoby aktywnej dobieramy spersonalizowaną terapię, która według nas może przynieść najwięcej korzyści.

Mamy do dyspozycji nowoczesne narzędzia rehabilitacyjne, a nasz zespół składa się ze specjalistów posiadających wiedzę i doświadczenie w przeprowadzaniu metod fizjoterapii stosowanych na całym świecie. Jednym z narzędzi, jakie wykorzystujemy w naszej pracy, jest trening medyczny, czyli terapeutyczny trening fizyczny ukierunkowany na poprawę zdrowia i funkcji fizycznych. Nasi fizjoterapeuci sportowi działają na terenie Warszawy i okolic. Zapewniamy indywidualne podejście i komfortowe warunki prowadzenia zajęć.

 

Rehabilitacja sportowa Warszawa – terapia dla zdrowia osób aktywnych

 

Rehabilitacja sportowa nie ogranicza się jedynie do okresu rekonwalescencji. W dzisiejszym sporcie jest integralną częścią programu prewencyjnego, pomagając w minimalizowaniu ryzyka kontuzji. Do naszego gabinetu zgłaszają się też sportowcy, których celem jest uniknięcie urazów. Zapraszamy na wizytę wszystkie osoby aktywne uprawiające dyscypliny wiążące się ze zwiększonym ryzykiem kontuzji. Poprzez monitorowanie postępów, identyfikację potencjalnych problemów biomechanicznych czy nieprawidłowych wzorców ruchowych, jesteśmy w stanie wcześnie zareagować, korygując i eliminując potencjalne zagrożenia dla zdrowia sportowca.

Centrum fizjoterapii TM FIZJO zlokalizowane jest w Markach niedaleko Warszawy. Rehabilitacja sportowa to oferta dedykowana wszystkim osobom, które dużo ćwiczą i chcą z treningu czerpać jak najwięcej korzyści. W naszej pracy nie tylko dobieramy odpowiednią terapię, ale też stawiamy na edukację pacjentów, dostarczając im informacji na temat postępowania, które zmniejszy ryzyko urazów w przyszłości.

Rehabilitacja sportowa, Fizjoterapeuta sportowy - Warszawa